Aktualności‎ > ‎

Rekolekcje MAGIS A.D. 2011 + VIII IDM

opublikowane: 16 lip 2011, 02:28 przez magis magis
Już jutro, 17.07.2011, wyjazd na rekolekcje letnie wspólnoty MAGIS z kilkudziesięciu polskich miast, w tym także z naszego trybunalskiego grodu. Reprezentacja Piotrkowa Trybunalskiego liczyć będzie tylko kilkanaście osób, ale nie liczy się ilość tylko jakość :) :P

Wyjazd w niedzielę 17.07.2011 o 8:45 spod Chrobrego.


Wszystkim uczestnikom życzę jak najbardziej owocnych i jak najbardziej trwałych owoców rekolekcji i by przez te ponad 2 tygodnie rzeczywiście doświadczyli, że Pan Jezus żyje i chce nas wspierać w naszym pielgrzymowaniu po tej Ziemi...kwestia tylko na ile pozwolimy mu w nas działać... Niech te 9-dniowe rekolekcje i Ignacjańskie Dni Młodzieży umocnią w nas wiarę i zaufanie do Trójjedynego Boga, byśmy w naszej codzienności każdego dnia potrafili na oścież otworzyć drzwi Chrystusowi i żyć pełnią życia, bo, parafrazując fragment Pisma Świętego, Pan po to przyszedł na świat, aby owce miały życie i miały je w obfitości. 

!!! AD MAIOREM DEI GLORIAM !!!    

A tym, którzy z różnorakich przyczyn nie mogą jechać na rekolekcje, życzę, aby nie tyle nie zapomnieli w wakacje o modlitwie - koniecznym pokarmie dla duszy - ale także by w ten czas popracowali nad tym, by ich codzienna modlitwa była trwała i systematyczna, bo tak jak musimy systematycznie jeść, aby przeżywało ciało, tak musimy systematycznie się modlić, by duchowo nie kuleć. A nauczone w wakacje "nawyki" codziennej modlitwy z pewnością zaowocują w kolejnym roku szkolnym/akademickim "plonem obfitym" :)

Wieża

Comments